środa, 14 maja 2014

12 zebrane posty VIII 2013Puste i pełne ziarna słonecznika; Wewnętrzne wypełnienie człowieka;


Byłam zaskoczona jak dużo pustych ziaren było w słoneczniku tego roku. Kiedy tak patrzyłam jak z tarczy "słonecznej" wybierane są ziarna, słyszałam: "Puste...puste...puste...puste...o ! pełne !!!...puste...puste...puste..

o! pełne! puste...puste...puste...puste...
I przyszła taka refleksja. Ziarna równo siedziały na swoich miejscach w głowie słonecznika. Z daleka wydawały się wszystkie dorodne, wypełnione wartościowym wnętrzem. A kiedy brałaś do ręki kolejne ziarno, pod wpływem nacisku otwierały się i większość z nich była pusta. I zobaczyłam zbór, kościół, społeczność chrześcijańską. Wszyscy grzecznie siedzą na swoich miejscach. Zdaje się , że dojrzewają i nabierają smakowitości, wartości, będą posileniem, rozmnożeniem, gotowi do wydawania kolejnego nowego życia ku dobrotliwości, miłowaniu, okazywaniu szacunku, łagodności, radości, powściągliwości... . Kiedy zbliżasz się indywidualnie do każdego z nich, okazuje się, że wypełnia ich pustka. Nie znajdziesz żywych duchowych wartości.
"Puste...puste...puste...puste...o ! pełne !!!...puste...puste...puste..
o! pełne!!! puste...puste...puste..."

Jakby zalążek Ducha nie został zawiązany i ziarno nie mogło się narodzić.
A bez prawdziwego nowego narodzenia nie ma duchowego, pełnego i wartościowego życia wewnętrznego. 
Pustka wypełnia wnętrze nienarodzonego, nowego człowieka.
Żyje na zewnątrz, wygląda jak żywy, "na oko" niczym nie różni się od innych wierzących. A jednak martwy wewnętrznie. Jak to puste ziarno w tarczy słonecznika. 
Szukaj pełnych ziaren . One dadzą prawdziwe, kaloryczne i energetyczne posilenie. Wiele możesz nauczyć się od ludzi chodzących w mocy Ducha Bożego. 
Puste ziarno, wewnętrznie pusty człowiek bez wypełnienia duchowym życiem, gdy przyjdzie nacisk, ucisk, pęknie pod wpływem doświadczenia wydając pusty odgłos. I zobaczysz, że to, co ich trzymało prosto przy życiu, to pycha, nadęcie, pozory, zakłamanie, symulacja duchowego życia, udawanie. To jak  powietrze skrywane w łupince śmiertelnego ciała, które nie zrodzi kolejnych ziaren, kolejnego życia. Pole słoneczników, których zalążki życia nie zostały  zawiązane ( pszczoły i zapylanie, proces wzrostu i rozwoju) niesie z sobą duchowy głód. Pole słoneczników z pustymi ziarnami w jego tarczy to obraz epidemii głodu duchowego, który zapowiada Stary Testament na czasy ostateczne.
Amosa 8.11-12;- porównaj; cdn.

Jakim ziarenkiem jesteś?Ciekawostki przyrodnicze o słoneczniku:
Słonecznik i jego działania lecznicze :

Kwiat słonecznika - przeciwgorączkowe działanie. Nalewkę z płatków słonecznika stosuje się (50-60 kropli) przy przeziębieniach z gorączką , zimnicy lub zewnętrznie jako okłady na zgniecenia, stłuczenia i krwawe wybroczyny podskórne.
(Nie są to moje zalecenia, jedynie zaczerpnięty przykład zastosowania tej rośliny z książki z 1989r. opisane w "Ziołolecznictwo" W.Poprzęckiego. (Oczywiście trzeba konsultować z lekarzem wszelkie wiadomości.)

Dawniej z liści słonecznika po odwłosieniu ich, pieczono na ruszcie. Posypywano solą, pieprzem, kropiono oliwą.( "Historie ziołowe" -M.J.Kawalko);

Kupiłam kiedyś przez przypadek "Leki z Bożej apteki" ( J.Szulz i E. Uberhuber ).
W dedykacji autorzy napisali : 
"Wszystkim tym, którzy przygotowują się na Powtórne Przyjście Jezusa Chrystusa, a wszystkim innym ku refleksji, pracę tę poświęcam."
Opisana jest tu prosta metoda kiełkowania roślin.
Bardzo zainteresowała mnie wiadomość, że w nasionach skiełkowanych owsa wzrasta ilość witaminy C w ciągu 72 godzin aż do 60 %. (dr Clive McKay).A sole mineralne i mikroelementy staja się łatwiej przyswajalne.
Kiełki z nasion słonecznika są bardzo zdrowe.Można je otrzymać domowym sposobem. Kiełki obfitują w wit.:
B1 - odżywia nerwy;
B2 - wzmaga przemianę materii i wzmacnia wzrok;
B3 - (wit.PP); potrzebna do przemiany chemicznej tłuszczów, węglowodanów i       białka;
E - "konserwuje " organizm, by tak szybko nie starzał się. Witamina młodości.
D - (podobno rzadko spotykana wśród roślin ) - potrzebna do prawidłowego rozwoju kości, witamina antykrzywicza,
K - potrzebna do krzepliwości krwi, do zdrowych kości, hamuje nowotwory. (wikipedia)
F - ...

Mikroelementy:

Fe - zawartość żelaza jest wysoka. To mikroelement. Bierze udział w wytwarzaniu hemoglobiny. Żelazo jest nośnikiem tlenu, zwiększa aktywność organizmu.
Skiełkowane nasiona dodaje się do sałatek i surówek, na kanapki, na pizzę,  do sosów, posypuje się gotowane ziemniaki jak szczypiorkiem, do jogurtów, kefirów, jajecznicy. Można łączyć z innymi kiełkami.

Wzbogacony jogurt dla wysiłku umysłu :
Skiełkowane nasiona słonecznika lub same nasiona dodaj do jogurtu, + miód + figi i masz bombę witaminową , która wpływa dobrze na bystrość umysłu.Ziarna słonecznika wzbogacają chleb o witaminy.

.......................................................................................................................


Łaska wam i pokój od Boga, Ojca waszego...Trud porozumienia ;Dlaczego tak trudno porozumieć się z drugim człowiekiem ?...z drugim chrześcijaninem ?
Dlaczego tak trudno porozumieć się z ludźmi, dla których naturalne powinno być okazywanie szacunku, opanowania i używanie łagodnych, budujących słów.

"Paweł (...) do świętych i wierzących braci w Chrystusie : 
"Mowa wasza niech będzie zawsze uprzejma, zaprawiona solą, abyście wiedzieli, jak macie odpowiadać każdemu."*- Kol.4.1-2, 6;


"Piotr (...)do wychodźców rozproszonych (...) wybranych ..." :

"Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, Lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem."* - 1P.1.1-2; 3.15-16;Apostoł Paweł :
"; nie bądźcie wyniośli , lecz się do niskich skłaniajcie
nie uważajcie sami siebie za mądrych."* - Rzym.12.16;


Dobra Nowina :


Powyższe wersy mówią same za siebie co jest przeszkodą w nawiązywaniu dobrych relacji.

Pomocny w rozmowach i dzieleniu się różnorodnymi poglądami jest pokój od Boga.
To niesamowity dar, który można otrzymać tylko darmo, wyposażony w moc oddziaływania .

Jezus : 
" Pokój zostawiam wam, 
mój pokój daję wam; 
nie jak świat daje, Ja wam daję.
Niech się nie trwoży serce wasze 
i niech się nie lęka ."* - Ew.Jana 14.27;


Łaska wam i pokój....Melita

...............................................................................................................................................

Swobodny dostęp do Boga ;W Jezusie Chrystusie , Panu naszym mamy :
 "... mamy swobodę i dostęp do Boga 
z ufnością przez wiarę w niego."*- Ef.3.12;
Droga do Boga jest prosta i jasna. 

Droga do Boga jest swobodna.

Droga do Boga jest niczym nie krępowana.

Twoja wolna wola dokonuje ciągłego wyboru 
- być blisko czy daleko od Boga.

( Rzym.10.9,13; Jak.4.8 )
W Jezusie Chrystusie dostęp do Boga jest swobodnynaturalny , wolny od formalności urzędowych. 
Wystarczy wiara w Niego. Niepotrzebny jest dokument, pieczęć, kolor atramentu, rodzaj drukarki,  urzędnik .  Wystarczy ufna wiara w Jezusie Chrystusie. To Duch Święty nauczy Ciebie chodzenia w Prawdzie.

Swobodny nie oznacza swawolny i samowolny.

Nie musisz mieć wykupionego specjalnego łącza ani luksusowego sprzętu, by przychodzić do Najwyższego i rozmawiać z Nim. Zbyteczny jest abonament 
i specjalna audiencjA Z UCIĄŻliwą podróżą włącznie. Darmowy zasięg duchowy na czas wieczny z nielimitowanym zasięgiem i nielimitowaną częstotliwością kontaktów - to rzeczywistość duchowa.

Człowiek ma swobodny dostęp do Boga.

"Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski , abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze."*- Hbr.4.15;

Powtórzę :
W Jezusie Chrystusie , Panu naszym mamy :
 "... mamy swobodę i dostęp do Boga 
z ufnością przez wiarę w niego."*- Ef.3.12;Uwaga - dla przypomnienia:
Swobodny nie oznacza swawolny.
Osoba swawolna nadużywa swobody bez wewnętrznej równowagi i wypracowanych granic . To rozbrykany, rozrywkowy, nieułożony, skłonny do figli, psoty i przewrotności, nieokiełznany "osobnik " nie umiejący jeszcze rozróżnić i rozgraniczyć: co dobre , a co złe. On sam myli wolność z samowolką i swawolnością. 
To wierzący bez poznania Bożego i rozumienia sprawiedliwości. Swawolny to człowiek nieodpowiedzialny w mówieniu i czynieniu, bez wewnętrznej kontroli i równowagi, nieposkromiony, nieuładzony, szelmowski, rozpasany, rogaty, narwany, niespokojny, bez dyscypliny wewnętrznej. Wolność bierze za "róbta co chceta" - jako stosowanie mieszanki wybuchowej zła. To, co złe, bierze za dobre , a co dobre, bierze za złe. Słowo mówi, biada jeśli na zło mówisz dobro, a na dobro mówisz zło.

 Samowolny -  postępuje wg własnej woli, nie jest zainteresowany pełnieniem woli Bożej.  Działa wbrew przykazaniom i zaleceniom Słowa. Nieposłuszny , niezdyscyplinowany, rozwichrzony, wyłamujący się, niepokorny, nieuładzony,  niesforny, przekorny, trudny, nie pozwala Duchowi Świętemu na wypracowanie owocu powściągliwości.
Samowolny na polu chrześcijańskim nie oznacza też ślepego i bezkrytycznego  wykonywania tego, co inni sobie życzą.
Dlatego tak ważne jest rozważanie Biblii i poddawanie się Prawdzie w Duchu Świętym , pozwalanie na wypracowywanie owoców Ducha Świętego w sobie, by zrozumieć znaczenie swobody , samowolki i swawoli. Tylko Prawda uwalnia. Doświadczanie prawdy w Bogu nie oznacza suchego rozumowania i sprowadzania tego, co w górze na dół w ziemskie sprawy i układania w skostniałe ramki żywego, duchowego bezgranicznego rozwoju .Rozsadzi ramki, bukłaki. 
Trzeba pytać Boga o zrozumienie : pokaż mi Panie, co u mnie jest swawolą , niezdyscyplinowaniem a pełnieniem Twojej woli. Ucz mnie chodzenia Twoimi drogami według Twego poznania i Prawdy.

Wracamy do tematu.
Dostęp do Boga w Jezusie Chrystusie jest nieskrępowany ludzkimi nakazami, wolny i niezależny od wymyślnych  obrządków. Wystarczy być samemu w komorze, by westchnieniem wyrazić swe pragnienia, przemyślenia i znaleźć się blisko swego Ojca Boga w Jezusie Chrystusie otrzymując w zamian nową przestrzeń, poszerzone terytorium, które możesz badać, przyglądać się , poznawać i rozwijać się duchowo, psychicznie i fizycznie.

Swobodny dostęp oznacza nieskrępowaną, płynną, harmonijną drogę opartą na duchowej logistyce a nie ludzkiej, urzędowej logice . 

Po czesku "swobodny" tłumaczy się jako :
 jednoduchy;
 (bardzo podoba mi się to słowo)
svobodny;
uvolneny;

Po łacinie "swobodny" = " immunis " - oznacza wolny od obciążeń, odporny.

Możemy powiedzieć : swobodny dostęp do Boga masz niezależnie od okoliczności i ludzi wśród których znalazłeś się: złośliwi czy fałszywi,szydercy,  złorzeczący czy gwałtowni. Ich zło i nieprawość nie ma mocy oddzielenia Ciebie od dostępu do Boga , od Jego miłości. Masz cały czas swobodny dostęp do Świętego, Wszechmocnego, Najwyższego. Cud. Cud. Cud. I tylko od Ciebie zależy czy skorzystasz z tego daru.
Mogą na Ciebie krzyczeć i źlexxx traktować, a w środku , w sercu rozmawiasz w tym czasie z Bogiem i prosisz o wsparcie , wskazówki, co masz mówić i jak reagować, o spokój, by rozum nie zwariował. To jest swobodny dostęp do Boga i On ma moc wyprowadzić Cię na prawdziwą wolność, obdarzyć  prawdziwą radością i nowym sensem życia, nowym czystym życiem wśród życzliwych ludzi. Zawsze i wszędzie - swoboda i dostęp do Boga. 
Kiedy pracujesz, kiedy jesteś na wykładach, zaliczasz egzaminy, bawisz się, odpoczywasz, poszukujesz, podróżujesz, gotujesz czy sprzątasz, opiekujesz się lub kiedy jesteś prześladowany i zmęczony własnym życiem - zawsze masz swobodny dostęp do Boga, Stworzyciela nieba i ziemi.
Czy jesteś gruby, zgrabny czy szczupły, zdrowy, chory czy niepełnosprawny - zawsze otwarty jest swobodny dostęp do Boga i możesz z niego korzystać.
Dostęp do Boga to przestrzeń jedności z Panem przez ufność i wiarę w Niego .


"Immunis" - z łac.oznacza wolny od obciążeń, odporny.

Immunologia - nauka o odporności organizmu;
To nauka o procesach utrzymujących równowagę wewnętrzną organizmu w przypadku "ataku", zetknięcia się z substancją obcą, pozaustrojową np. alergenu lub złośliwej bakterii, agresywnego wirusa, jadu . Może dotyczyć alergii lub choroby zakaźnej, ukąszenia ; To substancje mające jeden cel: walczyć z Tobą, zniszczyć Twój organizm a nawet doprowadzić Ciebie do śmierci fizycznej.
W duchowości doprowadza do śmierci duchowej grzech czyli niewłaściwa droga, obieranie niewłaściwej drogi i podejmowanie niebezpiecznych dla Ciebie decyzji, które mogą sprowadzić Cię do martwego miejsca i nawet tego nie zauważysz.

Aż chce się napisać, że immunologia Duchowa to nauka o odporności duchowej na zło i  grzech, zamieszczona w Biblii , dostępna swobodnie w Jezusie Chrystusie dla Bożych dzieci. Biblia jest jakby receptą z bezpośrednim dostępem do leków, szczepionek, ochrony i obrony ,
zabiegów przywracających duchowe i fizyczne zdrowie. Piszę o tym, bo tego doświadczałam i doświadczam na drodze z Panem Bogiem. Bóg walczy o swoje dzieci dając im do ręki wszelkie narzędzia - dary i moce od Niego.


Jak to działa w praktyce życia codziennego ?
Kiedy nie jesteś w środowisku przyjaznym dla Ciebie a jesteś otoczony  złośliwymi, gniewnymi, fałszywymi, bezbożnymi i zepsutymi, bezwzględnymi ludźmi, którzy swą niesprawiedliwością,  agresywnością nakłaniają Cię do złych czynów i prowokują, byś utracił swą świętość, wierność Bogu i czystość, wtedy Duch Święty jak Dobry Immunolog obdarza Cię rozwagą, mądrością, powściągliwością, spokojem, bojaźnią Bożą ( wstrętem do zła ) i mocą do utrzymania wewnętrznego spokoju i równowagi. Strach nie ma dostępu do Ciebie , bo Ty masz swobodny dostęp do Boga , który jest troskliwym Ojcem, Wojownikiem i Obrońcą swych dzieci. Wyposaży Cię we wszystko co wymaga dana sytuacja, by Cię chronić. Twoja modlitwa działa wtedy jak zastrzyk z lekiem, który przywraca Cię do zdrowia i równowagi.
Twoja modlitwa to jak antidotum na truciznę.
Twoja modlitwa to potężna moc pozbawiająca wroga siły i dostępu do Ciebie, by Cię ranić, wykrwawiać, zarażać , niszczyć.


Twoja modlitwa językami jest jak niewidzialna dla Ciebie Armia Boża , która walczy za Ciebie z siłami zła.

Swobodny = łac.: immunis ; Załóżmy, że to rodzaj immunitetu niebiańskiego.

Immunitet wiary z pieczęcią Ducha Świętego? To ufna wiara w Jezusa daje nam immunitet duchowy, wolność , swobodę poruszania się na drodze do Boga; drogę niczym nie skrępowaną, przestronną, jasną , przejrzystą,  wolną od opłat , bo Jezus już poniósł opłatę , wszelki koszt za Ciebie na krzyżu. 
  
W Jezusie Chrystusie , Panu naszym mamy :
 "... mamy swobodę i dostęp do Boga 
z ufnością przez wiarę w niego."*- Ef.3.12;

Ten przepiękny wers z Biblii uświadamia nam jak Cudnym Bogiem Jest Ten Dziwny Święty Bóg . 
To człowiek komplikuje wiele spraw na prostej drodze wiary. On przygotował wszystko dla Twego Zbawienia zanim jeszcze Adam i Ewa skosztowali zakazanego owocu. 


Pozdrawiam życząc wszelkiej radości z poznania Bożego. Korzystaj ze swobody i dostępu do Boga.

Wybacz, że kołowałam dziś nad wersem z Ef.3.12 , ale prawdziwie mnie zachwycił swą wymową i cudownością. Czy to nie piękne, kiedy czujesz swobodę w relacjach z bliskim człowiekiem? Czy to nie cudowne być sobą i swobodnie wypowiadać swoje zdanie wiedząc, że nie zostaniesz bezdusznie potraktowana, skrytykowana i osądzona ? 
Czy to nie cudownie być tym kim jesteś i wiesz, że nie zostaniesz odrzucona, odrzucony ? Jak trudno znaleźć swobodne relacje pełne szacunku i wzajemnej akceptacji. Bóg Jest Miłością. Do Niego przychodź swobodnie, bo On nie wzgardzi Tobą, nie odrzuci, pochyli się i wysłucha wszystkiego, co masz do powiedzenia, nie opuści nigdy, nawet jeśli opuszczą Cię bliscy i rodzina. 
Poproś Pana, by uczył Cię korzystać ze swobody i dostępu do Boga.
Pozdrawiam jeszcze raz. Szczęśliwe społeczności chrześcijańskie, które obfitują w owoce Ducha Świętego i nie gardzą człowiekiem.
Krystyna Melita

,................................................................................................................................................


 Naukowcy o Bogu


Na kanale YOU TUBE Dowodowy zamieszcza różne dowody na różne teorie dotyczące prawdy w zderzeniu ze stereotypami, które mieszają w głowie. Warto przyjrzeć się im. Trafi się i śliwka-robaczywka. 

Pozdrawiam. A jednak na klockach w słoiczku można czegoś nauczyć się.


Melita


..............................................................................................................................


zapraszam na słoneczną ławkę
wartość człowieczeństwa


Poznaj oblicze mądrej dobroci


Dbaj w sercu o przyjaźń z dobrem 

niczym doświadczony ogrodnik
o  pełen wyjątkowych  kwiatów ogród

Pielęgnuj dobromyślność w swoim umyśle

niczym sadownik o swój drogocenny sad
z mnóstwem gatunków owocujących drzew

Poszukuj dobroistnienia i zapraszaj tam ludzi

niech przekonają się
że istnieje

Twórz z pasją 
i opisuj dobroczynienie
Dobrotworzenie
jak naukowiec  odkrywający kolejną  tajemnicę świata
dzięki której istniejemy


Krystyna Melita
................................................................................................................................................

Zachód słońca


O Bogu  : 
"Jak daleko jest wschód od zachodu, 
Tak oddalił od nas występki nasze."*
- psalm 103.12;" Słońce zna swój zachód"- 
psalm 104.19 a ;


" Słońce wschodzi i słońce zachodzi, 
i śpieszy do swego miejsca , gdzie znowu wschodzi."*
Kazn.Salom.1.5;Ewangelia według św.Marka o Jezusie :
" A gdy nastał wieczór i zaszło słońce, przynosili do niego wszystkich, którzy się źle mieli , i opętanych przez demony. (...) I uzdrowił  wielu, których trapiły przeróżne choroby, i wypędził wiele demonów..." - Ew,Mar.1.32-34;"Wysławiajcie Pana, albowiem jest dobry,
Albowiem łaska jego trwa na wieki ! "*
- psalm 107.1;

Pozdrawiam na wschód i na zachód, na północ i na południe.          
Melita


...............................................................................................................................

RocznicaDziś 2013-08-21,  mija rok od założenia tego bloga - "Brama wodna" (ok.7777 wejść z ponad 46 państw)- http://ezdraszki.blogspot.com/ Mam ogromną radość, że mogę pisać na temat praktycznego zastosowania Biblii w codziennym życiu.
-ezdraszki.blogspot  jest moim podziękowaniem Bogu za to, że odsłonił przede mną wiele tajemnic, które są niespodziewanie proste i jasne, a Jego Słowo wprowadzone do działania rzeczywiście ma moc dokonywania cudów i przemian w sytuacjach drobnych lub  ogromnych. To podziękowanie za wiele innych spraw. 


Pierwszy artykuł na blogu.
Przez ten blog mogę  jedynie  zachęcać Cię do indywidualnego czytania Biblii
 i odkrywania skarbów w niej ukrytych . Kiedy posmakujesz tej tajemniczej potrawy duchowej, zobaczysz jak silnie może oddziaływać na Twoje życie i Twoje otoczenie . Działanie to idzie zawsze w kierunku: ku dobremu.
 Po co ?    Na co ?    Dlaczego ?  Po co ?

"Całe Pismo przez Boga jest natchnione
 i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów
do poprawydo wychowywania w sprawiedliwości"* -2Tym.3.16;

Po co wykrywać błędy, wychowywać w sprawiedliwości, czerpać z natchnienia Ducha Bożego, uczyć się nauki pożytecznej i praktycznej? dla Twojego rozwoju wewnętrznego:

"Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany."* - 2Tym.3.17;Słowo Boże otwiera niesamowitą przestrzeń przed człowiekiem i daje nowe życie. Ci, którzy nie chcą czytać tej księgi są jak ludzie, którzy pragną wody, ale nie napiją się jej chociaż mają na wyciągnięcie ręki dostęp do głębokiej studni z kryształową, życiodajną, uzdrawiającą wodą .
Rezygnacja z czytania Pisma Świętego w kontekście poznania Słowa Bożego, to jak mieć strumień obok domu i nigdy do niego nie wejść, nie obmyć się,  nie odświeżyć, i nie odpocząć przy nim, nie czerpać z bogactwa żywego prawdziwego pokarmu.
Możesz chodzić obok tego żywego strumienia, robić najdziwniejsze figury i fikołki, stosować różne rytuały i w międzyczasie zdobywać całą wiedzę świata, jednak jeśli nie wejdziesz do tego żywego strumienia, Żywej Świętej Księgi, Biblii, nie dowiesz się co straciłeś, co Cię ominęło, a szczególnie w obecnych czasach ogromnego pomieszania prawdy i fałszu, udziwnionych teorii, perfekcyjnych  technik manipulacji, "zaklepywania  i łagodzenia" obrazu zła. Zamieszanie świata spowodowało, że coraz więcej ludzi nie wie kim są i co mają ze sobą zrobić, jak odkrywać siebie i Prawdę, czego trzymać się, by nie dać się pochłonąć depresji i nie zostać pożartym przez beznadziejną otchłań bezsensu oraz szalejącą  presję.
Ten blog ma zachęcić Ciebie do czytania i odkrywania w Starym i Nowym Testamencie Żywego Słowa Ducha Świętego, Prawdy i Pokoju.
I niezależnie od tego czy jesteś wierzącym lub ateistą mogę tylko zachęcać do rozważań i  czytania Biblii.Skoro umiesz czytać i czytasz wiele książek, czasopism to dlaczego masz nie "zaryzykować " i nie rozpocząć tej przygody z księgą, w której ukryta jest moc dobrego oddziaływania .
Jeśli jesteś innego wyznania niż chrześcijaństwo , mogę jedynie zachęcić Cię do czytania tej księgi.
I czy jesteś chrześcijaninem tej czy innej nazwy Twego Kościoła, Zboru, organizacji ... mogę tylko zachęcać Cię do indywidualnego czytania, zagłębiania się w Prawdę Słowa Bożego. 
Niezależnie od Twojego wieku, wagi, światopoglądu, wzrostu, koloru skóry i oczu, włosów...miejsca zamieszkania, wykształcenia i zamożności, stylu życia i bycia, zachęcam do czytania Biblii,  która prowadzi do nowego życia. 
 Nie tylko odświeży każdy Twój dzień. 
Jeśli zastanawiasz się jak głupotę zamienić na mądrość, to Słowo poprowadzi
Cię. Kto będzie miał największy pożytek z Twojego odkrywania Słowa?
Ty sam będziesz mieć pożytek z mądrości i ukrytych przez Boga  w tej księdze tajemnic świata. Pożytek dla Twojego życia i miejsca, w którym żyjesz. 

Biblia to księga , która jest progiem drogi prowadzącej aż do wieczności.

Można pisać o zaletach tej księgi przez całe dnie i wieki. 

Biblia to czytelny i prosty poradnik do codziennego życia. 

Pozdrawiam Cię ulubionym moim Psalmem 23; Od jutra mogą przyjść nowe rzeczy, nowe plany, nowe słowa i nowa pieśń.
Pozdrawiam i życzę wszelkich przemian w życiu Twoim na dobre i ku dobremu.


Krystyna Melita Egretta

................................................................................................................................

czystość


http://youtu.be/JHtwpU8l5sg....................................................................................................................................

Nowy dzień z nowymi projektami ;


Pewne słowa otwierają nowe obszary Bożego Królestwa. Niektóre drzwi otwiera się jednym kliknięciem.Mam nadzieję, że Bóg pozwoli mi oglądać i być w Jego miejscach. Mam nadzieję, że zdążę zrealizować to, co przede mną, zanim minie kolejny rok. Dzięki Bogu.


Pozdrawiam. Rozpoczyna się nowy rozdział.

.......................................................................................

Boży człowiekWypowiadane słowa  otwierają znane
 a nie poznane jeszcze

Takich wyczekuję
by oglądać

Wypowiadane słowa istniejące
które uchylają odchyloną już zasłonę

do takich tęsknię

Wypowiadane słowa żyjące
nie zatrzymywane przez czas
które zatrzymują człowieka
nie zatrzymując go


Unoszące się słowa 
niczym delikatna gołębica osiadająca 
a ulatująca 
ulotną potęgą 

pochylone i tak ciche
że pozostają na zawsze

słowa 
które przyszły z wieczności

pozwól im nabywać Ciebie


..........................................................................


Zaufałem Panu - Psalm 11
Zaufałam  Panu

Zaufałem  Panu


oczy  Boga  widzą i  badają ludzidbaj o podstawę 
bo kiedy rozsypie się
cóż poczniesz
nawet jeśli jesteś sprawiedliwyPan  bada  
i sprawiedliwego  
i  bezbożnego

i  uprzejmego
i  nieuprzejmego

i  poprawnego 
i niepoprawnego

i wierzącego
i niewierzącego


Zaufałem Panu

Zaufałam  Panu

On moim schronieniem....................................

PresjaKiedy wywierasz presję na innych ? Gdy sam jesteś pod presją  samego siebie, innych ludzi lub sytuacji.

O zagubieniu.
Kiedy nikt nigdy o Ciebie prawdziwie nie zadbał , nie odkrył w Tobie prawdziwego instrumentu, który może w harmonii , wszelkiej równowadze rozwijać się, to pod wpływem presji będziesz wydawać fałszywe dźwięki.
Nie będzie poczucia właściwego miejsca. Nie wydasz dźwięku " w punkt".
Trudno jest wtedy dobrać właściwe słowa , by wyrażać siebie lub wpływać skutecznie dobrem na świat.

To nie Twoja wina. Nie wiesz i nie umiesz po prostu zadbać o skomplikowany dar, którym jest Twoja psychika, osobowość, człowieczeństwo. Nie wiesz jak odrzucić ciężary, rozstrojenie, wyjść ze ślepych uliczek. Tak długo żyjesz w ucisku, że nie wiesz co jest presją , a co nie jest. Duch Święty wie o Tobie wszystko. Zna przyczynę wszelkich zmagań . 
Wie jak i dokąd Ciebie poprowadzić.
Ukaże Tobie prawdę, która uwolni Cię i nauczysz się żyć w spokoju wewnętrznym. 
Akordeon. Skrzypce. Fortepian. Kiedy dbasz o te instrumenty, mistrz  wydobędzie z nich to, co najlepsze i unikalne. Wystarczy, że je dotknie. Porzucone, poniewierane, nieakceptowane - będą niszczały. A to, co najcenniejsze w nich i do czego zostały stworzone, stanie się przeszłością być może nigdy nie odkrytą.
Niewłaściwe obchodzenie się z drugim człowiekiem - niszczy.Szukaj Prawdy w swoim życiu o sobie przez poznanie Żywego i Prawdziwego Boga , który Swego Syna, Jezusa Chrystusa posłał, byś żył nowym życiem. 

Szukaj Prawdy o Bogu , który jest Miłością i prawdziwie miłuje Ciebie. 
Uwolni Cię od presji zła. Nauczy nowego życia.Zbuduje na nowo Twoją wartość. Wyposaży we wszystko, co przyniesie radość z życia.


Miłość Święta buduje, nie represjonuje.

Miłość Dobra czyni dobro, nie czyni krzywdy.

Mądrość od Boga, z góry, daje dobre rozwiązania, by rozwijać człowieka , a nie ograniczać go 
i pozbawiać godności.

Wszystko, co jest od Boga, jest doskonałe , pełne dobra. Jeśli tego nie wiesz, zacznij szukać Prawdy o Bogu, Stwórcy Wszechświata, który jest Bogiem bogów i wszelkiego istnienia. 


Zły fachowiec nawet najpiękniejszy i najszlachetniejszy instrument zniszczy i 
uczyni go bezużytecznym.

Dobry fachowiec umie wydobyć najpiękniejsze dźwięki ukryte nawet w prostych instrumentach.
Wybierz dobrą cząstkę w swoim życiu , by ją pomnożyć. ( Łk.10.42)

Jezus :
 " Albowiem jarzmo moje jest miłe, 
a brzemię moje lekkie :*
- Mt.11.30;


Jezus :  
"Ja wam dam ukojenie."*
 - Mt.11.28


Pozdrawiam i życzę wolnego od presji doświadczania Żywego Boga w Twoim życiu.
Odkrywaj w sobie ukryte przez Boga talenty
 i rozwijaj je.
Melita

                          ..................................................

wersy i myśli zebrane
Słowa Jezusa :


"Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują, Abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, 
bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi
 i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych."*
 - Ew.Mt.5.44-45;

Myśli zebrane :

Szacunek 
to taktowna bliskość,
 a nie chłodny dystans
i niesmaczna poufałość.

=========


Zajrzyj do obaw , by sprawdzić czy są faktami.Unikaj sporów, 
a żyjąc pośród dobrych i złych ludzi 
nie zapominaj o Bożych zasadach.
 Mądra dobroć chroni od głupoty i grzechu.

                                                                       =============


Słowa Jezusa :

"Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują, Abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie,
 bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi
 i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych."* 
- Ew.Mt.5.44-45;.....................................


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz