piątek, 19 grudnia 2014

Szabat Szalom

Dziś, jak co tydzień, na całym świecie obchodzone jest święto Szabat, (IV Przykazanie Dekalogu) i przesyłane są pozdrowienia "Szabat Szalom" między znajomymi, krajami, kontynentami, by cieszyć się czasem odpoczynku w Bogu.
Jestem zachwycona prawdziwie tym dniem. 
 Postanowiłam zamieścić tutaj kilka przykładów takich wiadomości, które posyłane są w świat jak posłańcy z błogosławieństwem i przypominaniem przestrzegania IV Przykazania, które ustanowił Sam Adonaj - JHWH - Bóg, który posłał swego syna Jeszua, (Jezusa Chrystusa, Mesjasza), aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął ale miał żywot wieczny. (J.3.16; 1J.4.9).

Czy człowiek może dowolnie unieważniać przykazania lub choćby jedno z nich ? 
Czy człowiek (skorupka gliniana) może rozkazać Bogu, by nieważne stało się jakiekolwiek przykazanie ?

Radość i światło , odpoczynek i tajemnica mieszkają w Shabbat.

Izaj. 45:11
" Tak mówi Jahwe, Święty Izraela i jego Twórca: Czyż wy Mnie będziecie pytać o moje dzieci i dawać Mi rozkazy co do dzieła rąk moich?


Dekalog - 2Mojż.2.1-17 (=Exodus 2.1-17),  (hebr. שמות (Szemot)); 5Mojż.5 1-21;(= Księga Powtórzonego Prawa 5.1-21,= Deuteronominum 5.1-21; hbr.Dwarim דברים ) ;Alex Levin - artysta mieszkający w Izraelu pochodzący Z Ukrainy, Szabat Szalom posyła w sieć internetową filmikiem z obrazami swego autorstwa 
( "Tradycja Dziedzictwa Żydowskiego"). Otrzymałam  zgodę Alexa Levina na zamieszczenie jego powyższego filmu na tutejszym blogu.

Piękne Święto, Ukryte, zakryte, wepchnięte przez niektórych w ciemną i głęboką szufladę. Święty Czas, zapisany w Biblii, ustalony nie przez ludzi a przez samego Boga i dlaczego niewidoczne? Jedyne Święto Dekalogu. Dlaczego udajemy lub idziemy w zaparte wmawiając sobie i innym, że  Tego święta nie ma? Przecież jest ujęte w Dekalogu niezmienne w  swej treści od Wieków.

" 2 Mojż.20.8 ( lub Exodus 20.8 lub Księga Wyjścia 20.8 lub (hebr. שמות (Szemot)):
 "Pamiętaj o dniu shabbatu , aby go święcić"
Nie jest napisane , by każdy dzień święcić lub inne święta ale nadana jest konkretna nazwa tego święta : "Pamiętaj o dniu shabbatu , aby go święcić"*

Oto pieśni rozbrzmiewające w Szabat:
Szabat Szalom - Niech Światło Mesjasza rozświetla Wasze Dusze.

Przykład rozsyłanych e-pocztówek po całym świecie :


e-Pocztówka z okazji Shabbatu i Święta Hanuki, o którym napiszę.


Życzę odkrywania Prawdy w Biblii i rozkoszowania się Bogiem. 

Shabbat Shalom i Happy Hanukah.

MelitaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz