poniedziałek, 14 września 2015

Czas rozliczenia

Zbierało się we mnie na podsumowanie prowadzenia tego bloga i chyba przełom czasu według kalendarza tradycji Izraela 5775/5776 to dobry moment.

Wiele się zmieniło od czasu napisania pierwszego postu (artykułu) z 2013 roku.
Kiedy pragniesz w sercu sprawiedliwości, chcesz ją poznawać, podobnie jak z Prawdą na drodze Twej wiary, i wspierasz się w poszukiwaniach na modlitwie i Słowie Biblijnym, kiedy dopuszczasz do głosu autora Biblii, wtedy dotrzesz do miejsc , których nie przewidziałeś w najśmielszych snach.To nieprawda, że kiedy jesteś poza społecznością, zginiesz. (Ez.34);
I Prawda, że społeczność ludzi wierzących jest Ci potrzebna.

Nie wiem kim jesteś. Nie wiem czy rozwijasz się w swojej społeczności, czy idziesz sam z Bogiem przed siebie. Nie wiem co już odkryłeś i czy nadal jesteś zainteresowany tym swoim  kawałkiem pola Bożego, by je uprawiać. 
Nie wiem czy jesteś w ogrodzie, na wyżynach lub idziesz ciemną doliną.

Wiem do jakiego miejsca dotarłam na dzień dzisiejszy. 

Od początku mojego nawrócenia czytałam Stary Testament i byłam nim zachwycona, mądrością, jasnością zasad Boga, ogromną miłością Boga do ludzi i tym w jaki sposób Bóg przemawia do człowieka, który poszukuje Żywego Boga i Żywego Słowa.
Nie obyło się bez doświadczeń. Każda prawda przerabiana w Biblii miała swoje wyjaśnienie w codziennym życiu. 
 Potem dowiedziałam się , że Stary Testament powinien nosić nazwę Starego Przymierza. W końcu prosta prawda : Pierwsze pięć ksiąg to po prostu TORA. 
A całość Biblii Starego Przymierza to Tanach.

Tora, którą od tysięcy lat pielęgnuje naród wybrany, naród żydowski.

TORA, którą wypełniał Jeshua z Nazaretu.
TORA, której zasad nie łamał Jezus , Jeshua z Nazaretu.

W końcu , że Jezus miał oryginalne imię i nie jest to imię powszechnie używane w chrześcijaństwie i od którego chrześcijanie z biegiem lat odzwyczaili się lub zapomnieli lub nie zdążyli przyswoić imię "Jeshua". Może po prostu zapomniano  powiadomić tę ogromną rzeszę wyznawców o tym ważnym wydarzeniu. A może inni zdecydowali za Ciebie jak masz wierzyć i jakiego używać imienia Zbawiciela. Czy to sprawiedliwe postępowanie? Czy na tym polega uczciwość?

Kolejna batalia dotycząca imienia Boga jak i imienia Jezusa z Nazaretu.  Powstało na tym tle wiele konfliktów, podzieliły się z tego powody społeczności. 
Jeshua czy Jehoshua? Pan czy Adonaj? ..... badaj.... nie śpij ululany przekazywaną tylko fragmentarycznie Prawdą. Badaj. Sam badaj, byś wiedział czego się trzymać na miarę swej wiary, ale tą miarą niech nie będzie pospolite lenistwo duchowe z Twojej strony.
I trzymaj się tego, czego już nauczyłeś się.

Co mnie najbardziej boli? Jak skrzętnie ukrywa się prawdę, prostą prawdę przed wierzącymi. Nie będę tu wszystkiego opisywać. Tak bardzo ówspółcześniono Jezusa z Nazaretu, że okradziono Go z prawdziwego imienia i odwiecznych praw, które przestrzegał.
Wmówiono ludziom w środowisku chrześcijańskim, że nieważny jest Stary Testament, a tym samym Tora. Bo cóż to jest ta Tora?
Dla głupiego wszystko co wartościowe pozbawione jest wartości. 


Jeshua (Jezus z Nazaretu) przestrzegał Torę czyli pierwsze pięć ksiąg Biblii, Pisma Świętego, Tora, która została powierzona Izraelowi a właściwie całemu światu. Potem znaleźli się najmądrzejsi mądrale i rozcieńczyli Prawdę przed ludźmi. Cóż się stało? Wielu chrześcijan nie wierzy, że Jezus był Żydem. A Jego mama pochodzi nawet z Polski - namnożone teorie nie mające żadnych podstaw. Do tego doszło. Wieloletnie pomijanie faktów nie tylko historycznych, ale geograficznych, rozmydliło pojmowanie wiary. Utworzono jakieś nowe bajki lub pochodne pochodnych rozmijając się po drodze z samym Bogiem.
Ale Ty, który pragniesz Żywego Boga , nie ustawaj w wysiłkach i badaj. Bądź odważny i badaj. 

Ktoś kiedyś zadał mi pytanie: " Wiesz, nie mam potrzeby takiego zagłębiania się. jest mi dobrze tu gdzie jestem. Bóg wielkie rzeczy uczynił w moim życiu".
Czy dlatego Bóg uczynił wielkie rzeczy w Twoim życiu, byś był wierny kłamstwom i bajkom opowiadanym przez ludzi zupełnie wyzutych z sumienia Prawdy?
Jeśli nie masz takiej potrzeby zagłębiania się ,  czy oznacza to, że posiadłeś już wszelką wiedzę, wszelkie poznanie? Ale kiedy patrzy sie na Twoje życie, nie masz na dzień dzisiejszy podstawowego poznania choćby 10 przykazań i przynajmniej dwa przykazania jawnie i gromadnie łamiesz wmawiając w siebie i innym , że to w porządku.  W porządku w stosunku do Boga czy gnuśnej duchowości? Słowo mówi przecież, że jeśli nie przestrzegasz choćby jednego przykazania , jesteś przestępcą, który jest w miejscu jakby złamał wszystkie przykazania. Czy kogoś to jeszcze obchodzi?


Badaj temat.

W kręgach chrześcijańskich pomija się słowo : TORA. Dlaczego?
Mało tego: raczej odciąga się od rozważań Starego Przymierza. Dlaczego?

Nie mówi się o oryginalnym imieniu Jezusa z Nazaretu. Dlaczego?

Wiele zagadek skrywa Stare Przymierze i odpowiedzi okazują  się jasne i proste po bliższym zapoznaniu się z wykładnią języka hebrajskiego. Dlaczego nie pielęgnuje się tego świętego, żywego języka, który przeżywa dziś prawdziwy powrót . Dlaczego wmawia się ludziom, .że hebrajski, święty język jest martwy? Jak to - czy święte może stać się martwe? To niemożliwe w duchowości. 
Dlaczego wiele chrześcijańskich społeczności i inne religijne organizacje czy wspólnoty pomijają najprostsze prawdy? Niedouczenie? Brak dostępu do podstawowej wiedzy? Ukryta manipulacja? Powierzchowność? Uprzedmiotowienie lub sprywatyzowanie Boga? Czyżby człowiek był aż tak nadto śmiały w tej kwestii?
Ale czy to jeszcze kogoś z was obchodzi? Bo mnie - tak. Znam te odpowiedzi , ale spróbuj sam odszukać odpowiedzi na nie. Tak naprawdę mało osób wierzących jest zainteresowanych zdobywaniem kolejnych terenów Prawdy. Bo cóż wtedy mogą począć ze sobą skoro nie są przygotowani na zmiany w swoim życiu?
Najczęściej nawróceni szukają mocy, ciepłego miejsca w społeczności, potrzebnych im trochę normalniejszych relacji z ludźmi, poszukiwania męża lub żony , realizacja własnych zdolności, czasami to droga sukcesu, i na szarym końcu najmniej wszystkim wygodni to ci, którzy dobijają się do Prawdy. To osoby wygłodniałe żywego duchowego pokarmu.
Nowy Testament, który powinien nosić nazwę Nowe Przymierze. Powtarzanie kolejnych przekłamań dotyczących tej części życia Jeshuy z Nazaretu i przewrotne pojmowanie, bezwiedne przekazywanie stereotypów. 

Badaj, badaj...aż nasycisz swoją duszę...a kiedy zgłodnieje ...znów badaj, rozważaj, poszukuj Prawdy, skarbów ukrytych w ciemności.

Kiedy ktoś mówi Ci, że internet jest siedliskiem zła, to powiem ci, że internet jest miejscem tego obrazu, którego szukasz. Tu w sieci dotrzesz do odkrytych już prawd historycznych, biblijnych...ale konieczna jest do tego Twoja najzwyklejsza znajomość Biblii i chęć myślenia, rozważania i poszukiwań, badania. Zaoszczędzisz sobie wiele czasu zanim zakupisz odpowiednie książki, odpowiednie tłumaczenia Biblii, zanim pewne rzeczy po prostu przeczytasz. W sieci a nawet na Facebook istnieją siewcy, badacze historii biblijnych, odkrywcy z zamiłowania dla Boga. Zdziwisz się. Robią świetną pracę , każdy z nich na swój sposób, odważni, perły.

Wiele lat temu rozważałam o świętach zawartych w Biblii. Zastanawiałam się, w których to świętach brał udział Jeshua z Nazaretu ( gr.Jezus z Nazaretu).
Było to jednak zakryte, jak to określam, wieloma kotarami kłamstwa, które troskliwie ktoś rozpościerał nad wierzącymi.
Ten temat powracał wielokrotnie do mnie. Byłam zachwycona symboliką tych świąt, wzajemnym połączeniem i niesłychaną wykładnią czasów współczesnych i ostatecznych. Ocean. Ciągle zastanawiałam się: tyle świąt obchodzi się na świecie, bardziej wzniosłe i te inne nawet śmieszne. 
Dlaczego i kiedy zaprzestano obchodzić święta biblijne?
Pozwoliłam wmówić sobie , że dziś nie ma nikogo ani miejsca, gdzie święta biblijne są obchodzone choćby częściowo. Owszem mówi się o nich, ale nie praktykuje. To Wielkie kłamstwo, które pożera żywcem swe ofiary , że tylko ważnych jest kilka kartek w Biblii z ewangelii unieważniając po kolei co się da łącznie z ustalonymi przez Boga świętami i nawet przykazaniami. Wolna amerykanka przejęła bezprawne rządy przez manipulatorów, niedbałych szkodników i zwykłą gnuśność duchową człowieka.
Nikt nie obchodzi dziś świat biblijnych?
Okazało się, że jest wiele społeczności wierzących, którzy obchodzą święta biblijne jako nakaz wieczny, i jako nieodwołane nigdy przez Boga.
To nie tylko wierny judaizm przestrzega święta biblijne gromadząc wiele wartościowych i symbolicznych tradycji, przebogatych w swej wymowie.
To również społeczności mesjańskie: Mesjanie - Żydzi i Mesjanie - nie Żydzi czyli ci , którzy nawrócili się i uznają Stare i Nowe Przymierze. 
Istnieją również osoby indywidualnie obchodzące święta biblijne , poza wszelkimi społecznościami,  odnajdują siebie rozproszonych po świecie i próbują się zgromadzać jeśli nie dzięki sieci internetowej to w inny sposób, nadmienię, ze niesamowity.
W chwili obecnej sprawa świąt biblijnych odkryła we mnie nowe pokłady w tej interesującej drodze z Bogiem.
Innym podstawowym tematem jest 10 Przykazań. I znowu kolejne kotary kłamstwa. Jak można tak zakłamać 10 przykazań? Człowiek niestety jest takim narzędziem, że zrobi dużo pracy przeciwko samemu Bogu. 
Tu wklejam świetny zestaw 10 Przykazań według różnych tłumaczeń : http://www.dekalog.pl/alter/przeklady2m/tora.htm
Zwróć uwagę na IV Przykazanie mówiące o Shabbacie. 
I tu kolejne pole do rozpoznania Prawdy. 

Wiele razy analizowałam 10 przykazań i nie przypuszczałam, że aż tak można stać się ślepym i głuchym na proste przykazanie przez to, że powtarzane są kłamstwa od lat na ten temat . jednak Bóg ma sposoby, by uwolnić człowieka z pułapek.

Jeshua uczestniczył w Shabbat i nigdy nie unieważnił żadnego przykazania, wypełniał je. Sam szukaj swego Shabbatu. Zgłębiaj poszukiwania na własną rękę lub  w gronie przyjaciół. Nie ma w tym nic złego : badać Prawdę biblijną. Jeshua z Nazaretu był bez grzechu. Skoro był bez grzechu nie mógł unieważniać to, czego wymagał Bóg Stwórca. 
Skoro Jezus przestrzegał wszystkich przykazań, w tym Shabbatu i innych świąt biblijnych to podjęłam również tę drogę . Umiłowanie Haszem, Boga , który jest tak potężny , że stworzył świat i człowieka, wszelką istotę na ziemi, to Umiłowanie Jego i wdzięczność za wszystko co dla mnie uczynił, sprawia, że czuję się wolna przestrzegając Jego zasad, Jego Przymierza, w które weszłam dobrowolnie, z własnej woli.

Jeshua z Nazaretu przestrzegał Tory, pierwszych pięciu ksiąg biblijnych. Dlaczego wymyślono i kto to zrobił, kto uczy lub powtarza kłamstwo, że Jezus łamał przykazania? Po co? Dlaczego? By Ciebie pozbawić tego, co najcenniejsze dla Twojej drogi duchowej. Nie pozwól okradać siebie z Prawdy.
Badaj Nowe Przymierze (Testament) i Stare Przymierze i proś o potwierdzenie Prawdy w modlitwach. Przynajmniej zadbaj sam o siebie. Nikt inny tego nie zrobi. Nie jest to łatwa droga , ale prosta. I na tyle wąska, by wszyscy spragnieni oddawania czci Bogu w duchu i prawdzie zmieścili się na niej swobodnie.
Mój pierwszy Shabbat był niesłychanym przeżyciem.
Czas kiedy nie uznawałam Shabbatu z powodu niezbadania dokładnie tego terenu i natłoku kłamstw, przez które trzeba się było przedrzeć jak zwiadowiec,  mam już za sobą. I mogę napisać, że Bóg jest niesłychanie łaskawy dla tych, którzy dobijają się do bram Prawdy i oczekują jej nie tylko dla zaspokojenia wiedzy, ale by wprowadzać kolejną Prawdę w życie tu i teraz. I za kolejną Prawdę wprowadzoną do mojego życia mogę podziękować Świętemu, Kadosh. El Kadosh.

To takie moje podsumowanie moich ostatnich poszukiwań duchowych, na bieżąco , jak to wcześniej określiłam. 
Trudno jest ocean przenieść kroplami na ten blog. 

Powiesz: mam to wszystko przerobione. Ale co oznacza w Twoim pojmowaniu, że masz wszystko

Pozdrawiam wszystkich niestrudzonych poszukiwaczy skarbów biblijnych.

Niczego nie musisz. Ten blog może stać się tylko jedną z wielu innych ciekawostek do Twojego życia. Opisuję tylko moje odkrywanie. Masz prawo mieć zupełnie inne zdanie na ten temat. Zdanie powinno wynikać z uprzedniego zbadania terenu.Z przyjemnością poznaję tradycję Izraela i ich mądrość. 
Z przyjemnością poznaję prawdziwą historię i kolejne wykładnie hebrajskie.
Z ogromną przyjemnością stawiam kolejne kroki na drodze wiary żywej, gdzie życie żyje i nie jest pustym słowem wmawianym w siebie.

Z przeogromną przyjemnością na nowo rozważam Biblię / Tanach powiększoną o kolejne zasoby wiedzy, doświadczeń, praktyki. I wciąż mało , bo tak wiele do poznania jeszcze. Szkoda każdej chwili na puste dyskusje, odkładania rozważania na później. 
Z ogromna przyjemnością poznaję nowe osoby, o których istnieniu nie wiedziałam do tej pory. Szukaj Prawdy , badaj ją i sprawdzaj różne krążące nieprawdziwe stereotypy. I przedzieraj się przez kolejne gęstwiny kłamstw. 
Bądź odważny i mężny. 
Bądź odważna i mężna.
Nie bój się: jeśli poprosisz o chleb, Dobry Ojciec nie poda kamienia.
Jeśli poprosisz o mądrość, Bóg ją chętnie Ci udzieli.
Cierpliwości , a nade wszystko życzę umiłowania Umiłowanego Boga.

Badaj.

Miniony czas to badanie, oczekiwania na kolejne kroki, otrząsanie się z zaaplikowywanych latami ułożonych grzecznie kłamstw, poznawanie faktów i zachwyt nad mądrością i miłością Boga, Jego potęgą i miłowaniem człowieka, cierpliwością. I nie przestałabym pisać ...

Co tu znajdziesz w najbliższym czasie? 

Jak zwykle zachwyt nad kolejnymi odkryciami. Jakimi? Nie wiem dziś jeszcze. Przybliżę kropelkami święta biblijne, historie Izraela, sięgać będę do korzeni judaizmu, do Tory, Tanachu, Nowego Przymierza, pieśni....  sama jestem ciekawa co przyniosą kolejne dni.
Nie ma możliwości , by wszystko tu opisywać. 
Często nie wiem nawet jak to zrobić.

Człowiek żyje nie tylko samym chlebem, ale każdym Słowem, które pochodzi z ust Umiłowanego.

Melita.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz